Podstawy MetaQuotes Language 4

MetaQuotes Language 4 (MQL4) jest językiem programowania dedykowanym do pisania systemów mechanicznych oraz wspierającym obliczenia analizy technicznej, prezentacji danych oraz realizacji automatycznych transakcji. 

Jest to język wbudowany w aplikację kliencką platformy transakcyjnej MetaTrader 4.0, co oznacza, że aplikacje wykonywalne mogą być uruchamiane i wykonywane tylko w tym środowisku za pomocą terminala transakcyjnego. Język ten pozwala użytkownikom na pisania własnych systemów mechanicznych (Expert Advisor), które automatycznie dokonują handlu. Poza tym, można tworzyć własne wskaźniki analizy technicznej (Custom Indicator), skrypty (Script) i biblioteki (Library).

Przejdź do Składnia MetaQuotes Language 4

Platforma MT4

Szybka i niezawodna platforma Meta Trader BossaFX

 

Niniejszy materiał, przygotowany przez DM BOŚ S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny, prezentowany jest w celach edukacyjnych i nie stanowi porady prawnej oraz nie jest rekomendacją osobistą w ramach świadczenia usługi doradztwa inwestycyjnego zgodnie z przepisami prawa. DM BOŚ S.A. nie udziela gwarancji dokładności, aktualności, oraz kompletności niniejszych informacji. Zaleca się przeprowadzenie we własnym zakresie niezależnego przeglądu informacji z niniejszego materiału.

1/1