W dodatku w przeciwieństwie do np. polskiego rynku akcji, możliwe jest zarówno zarabianie na wzrostach, jak i na spadkach czyli otwieranie krótkich pozycji, a także korzystanie z dźwigni finansowej. Oznacza to, że możemy sprzedać instrument wart 10 000 dolarów wpłacając jedynie kilku procentowy depozyt. Umożliwia to konstrukcja kontraktu CFD.
Jak to jednak w finansach bywa, nie ma nic za darmo. Dźwignia daje możliwości szybkiego zarobku, jak i istotnej straty. Wielość instrumentów wiąże się z przekleństwem wyboru lub pokusą zawierania nadmiernej ilości transakcji.
Dlatego też zanim rzucimy się w wir inwestycji, warto zapoznać się zarówno z konstrukcją samego kontraktu CFD, jak i charakterystyką grup instrumentów (walut, indeksów, towarów, obligacji), jak i specyfikacjami konkretnych instrumentów.
Zacznijmy od tego czym charakteryzuje się kontrakt CFD
Niniejszy materiał, przygotowany przez DM BOŚ S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny, prezentowany jest w celach edukacyjnych i nie stanowi porady prawnej oraz nie jest rekomendacją osobistą w ramach świadczenia usługi doradztwa inwestycyjnego zgodnie z przepisami prawa. DM BOŚ S.A. nie udziela gwarancji dokładności, aktualności, oraz kompletności niniejszych informacji. Zaleca się przeprowadzenie we własnym zakresie niezależnego przeglądu informacji z niniejszego materiału.