Słownik języka MQL4-Funkcje MQL4-Funkcje zarządzaniami zleceniami (transakcjami) w Narzędzia-Automatyzacja handlu - bossafx.pl
2019.07.21, godz. 00:42
Forex - rachunek VIP
kontakt.gif

Funkcje zarządzania zleceniami (transakcjami)

Jednym z podstawowych rodzajów programów tworzonych w MQL4 są tak zwane doradcze systemy eksperckie (Expert Advisor), które oprócz wyznaczania sygnałów tradingowych na podstawie wyliczeń wskaźników, własnych algorytmów umożliwiają automatyczny handel.


Uwaga! Aby korzystać z tej funkcji konieczne jest wcześniejsze „zaznaczenie” zlecenia za pomocą funkcji OrderSelect().

W niniejszym rozdziale zostały opisane wszystkie funkcje dostępu do tak zwanego kontekstu handlowego oraz funkcje pomocnicze operujące na aktualnie otwartych jak i historycznych zleceniach tradingowych.


W celu umożliwienia realizacji automatycznego handlu przez oprogramowanie konieczne jest, aby broker miał włączoną możliwość automatycznego handlu, a po stronie terminala musi być włączony handel automatyczny, co można sprawdzić z poziomu programu MQL4 za pomocą funkcji IsTradeAllowed().


Uwaga! Funkcje handlowe mogą być używane tylko w EA oraz skryptach i nie mogą być używane z programach typu wskaźnik własny użytkownika.