Słownik języka MQL4-Funkcje MQL4-Funkcje dostępu do danych w Narzędzia-Automatyzacja handlu - bossafx.pl
2019.07.16, godz. 22:17
Forex - rachunek VIP
kontakt.gif

Dostęp do danych (spoza wykresu)

W jednym z poprzednich rozdziałów omówione były tak zwane zmienne predefiniowane, które zapewniają szybki dostępu do najczęściej wykorzystywanych zmiennych typu Ask, Bid, Open, High, Close, Digits, Point, Time, Volume. Dostęp do zmiennych predefiniowanych jest z każdego rodzaju programu, czyli z EA, wskaźnika, skryptu, biblioteki, ale ograniczony tylko do wykresu na którym został uruchomiony program MQL4 dlatego wprowadzone funkcje pomocnicze umożliwiające dostęp do tych danych z innych okien wykresu.

To co wyróżnia funkcje, które zostały poniej zamieszczone to konieczność podania parametrów określających dany wykres, czyli nazwa symbolu oraz zakres czasowy, a także nazwa funkcji poprzedzona literą „i”.

Może się zdarzyć, że próbujemy pobrać dane z wykresu który nie istnieje lub nigdy nie był otwarty przez użytkownika i nie były pobrane dla tego wykresu dane historyczne z serwera. W takiej sytuacji otrzymamy komunikat błędu ERR_HISTORY_WILL_UPDATED (4066 - dane historyczne są właśnie aktualizowane).


Uwaga! Podczas testowania strategii, dane z poza innych wykresów są wyznaczane i uśredniane poprzez algorytm testera strategii.